پنجره دوجداره  UPVCدو حالته راحت بازشو-Comfort

حتما در زندگی روزمره کاری به این مسئله برخورد کرده اید که میزهای بزرگ اتاق کار،  کابینت و لوازم آشپرخانه مانع دسترسی راحت شما به دستگیره پنجره دوجداره Upvc  می شود.

همچنین در چند سال اخیر در اجرای پنجره های ساختمانهای نوساز به این قانون شهرداری مواجه می شویم که در نماهای پاسیو پشت ساختمان می بایست واحدهایی که از نظر دید به یکدیگر مشرف هستند قانون ۱۷۰ را اجرا کنند.

در این قانون می بایست پنجره هایی که در نمای پشتی به هم مشرف هستند از کف اتاق تا فاصله ۱۷۰ ساتنی متری فیکس و شیشه مات باشند و  سازنده موظف است بازشوی پنجره  دوجداره را از ارتفاع ۱۷۰ ساتنی متر به بالا اجرا نماید.

حال فرض کنید همانند شکل زیر می بایست در نمای پشتی پاسیو در یک ساختمان پنجره دوجداره upvc  نصب کنیم که ارتفاع پنجره  دوجداره اتاق ۱۵۰۰ میلیمتر ( ۱.۵ متر) می باشد.

پنجره دوجداره راحت بازشو-comfort.3

 

فرض کنید فاصله کف اتاق تا لب پنجره دوجداره upvc  ۱ متر باشد در نتیجه طبق قانون می بایست ۷۰ سانتی متر پایین پنجره ثابت باشد .

فضای باقی مانده که می تواند ارتفاع لنگه بازشو طراحی شود ۸۰۰ میلیمتر ( ۸۰ سانتی متر ) باشد.

دستگیره پنجره دوجداره upvc  می بایست در وسط ارتفاع پروفیل لنگه بازشو قرار بگیرد یعنی ۸۰۰ میلیمتر تقسیم بر ۲ که می شود ۴۰۰ میلیمتر ( ۴۰ سانتی متر ).

حالا حساب کنیم دستگیره در چه ارتفاعی از کف اتاق قرار  می گیرد :

۱۰۰۰ میلیمتر فاصله دیوار تا لب پنجره + ۷۰۰ میلمتر کتیبه ثابت + ۴۰۰ میلیمتر  محل نصب دستگیره بر روی ارتفاع لنگه بازشو  = ۲۱۰۰ میلیمتر ( ۲.۱۰ سانتی متر).

محل قرارگیری پنجره دوجداره  از کف اتاق تا محل دستگیره ۲ مترو ۱۰ سانتی متر می باشد که قاعدتا ارتفاع زیادی است و باز کردن پنجره های دوجداره  کار دشواریست، مخصوصا در زمان چرخاندن دستگیره برای استفاده از حالت TILT  ( مورب بازشو از بالا ).

با توجه به مسائل یاد شده در بالا پیشنهاد ما به شما استفاده از مکانیزم یراق پنجره دوجداره راحت بازشو – Comfort  می باشد.در این مکانیزم دستگیره به صورت افقی در عرض پائین لنگه بازشو قرار می گیرد. در محیط های اداری حتی دستگیره این نوع پنجره های دوجداره در دسترس می باشد.

همچنین دستگیره پنجره های دوجداره راحت بازشو Comfort نسبت به دستگیره های معمولی بزرگتر است که دارای اهرم بزرگی است که می توان با پنجره های دوجداره سنگین تر ، راحت تر کار کرد.

حالا همان پنجره با با ابعاد و نقشه های که در قبل مثال زدیم را با سیستم دو حالته راحت بازشو – comfort  بررسی می کنیم.

پنجره دوجداره راحت بازشو-comfort.4

 

همانظور که در نقشه ملاحظه می کنید دستگیره در سیستم دو حالته راحت بازشو – comfort   در عرض پائین لنگه بازشو قرار می گیرد.

حالا در این مکانیزم حساب کنیم دستگیره در چه ارتفاعی از کف اتاق قرار  می گیرد :

۱۰۰۰ میلیمتر فاصله دیوار تا لب پنجره + ۷۰۰ میلمتر کتیبه ثابت = ۱۷۰۰ میلیمتر ( ۱.۷۰ سانتی متر ).

محل قرارگیری پنجره از کف اتاق تا محل دستگیره ۱ مترو ۷۰ سانتی متر می باشد که ارتفاع مناسبی است و  شما به راحتی به دستگیره پنجره پنجره upvc  دسترسی خواهید داشت و به علت بزرگی دستگیره به راحتی پنجره را باز و بسته خواهید کرد و همچنین پنجره دوجداره upvc  را از حالت عادی (TILT) به حالت مورب (TURN) تغییر خواهید داد و بالعکس.

پنجره دوجداره UPVCبا دستگیره در ارتفاع پایین- تولید شرکت فاراد پنجره

پنجره دوجداره UPVCبا دستگیره در ارتفاع پایین- تولید شرکت فاراد پنجره

 

شرکت فاراد پنجره تولید کننده سیستم های دوجداره یو پی وی سی ، قادر به تولید و اجرای پنجره های UPVC دو حالته راحت بازشو comfort   می باشد و در این مکانیزم از معتبرترین یراق آلات دنیا از جمله یراق  roto  آلمان استفاده می کند.

This Post Has 2 Comments

 1. mehdi

  سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  پنجره اتاق من دوجداره upvc حالت ساده هست و مشکل دسترسی به دستگیره رو دارم
  الان امکانش هست که این حالتی که گفتید انجام بشه؟

  1. فاراد پنجره

   با سلام
   باید نوع یراق پنجره دوجداره شما مشخص باشد. معمولا در پنجره دوجداره با یراق roto المان و لولای قایل تنظیم این امکان وجود دارد اما بهتر است مونتاژ در کارخانه صورت پذیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.