یکی دیگر از محصولات شرکت فاراد پنجره علاوه بر تولید پنجره دوجداره upvc ، تولید پنجره دوجداره آلومینیومی استاندارد و یا همان پنجره ترمال بریک می باشد.
آلومینیوم مورد استفاده آلومینیوم استاندارد (۶۳-۶۰)با قالب اختصاصی شرکت با طرح lorenzo اینالیا می باشد. پلی آمید مورد استفاده با توجه به سایز مقاطع ۱۴.۸ و ۲۴ میلی متر و تولید ایتالیا می باشد. سختی پروفیل های آلومینومی مصرفی ۱۱ الی ۱۴ راکول می باشد. ظرفیت تولید شرکت روزانه ۱۰۰ قطعه پنجره می باشد. لاستیک های آب بندی همگی از نوع epdm با ضحامت های استاندارد می باشد.  کلیه یراق الات مصرفی roto ساخت کشور آلمان می باشد. سیستم های آلومینیومی در دو توع پنجره ترمال بریک و نانترمال قایل تولید می باشند که در سیستم نانترمال اثری از پلی آمید دیده نمی شود. در واقع پنجره عایق نمی باشد.

در ذیل توضیحاتی در ارتباط با پنجره ترمال بریک آورده شده است:

پنجره ترمال بریک
Tharmal braek
در نگاه اولیه Tharmal braek شکست حرارتی را معنا می دهد.

پنجره ترمال بریک
در پنجره آلومینیومی ترمال بریک بدین معنا می باشد که لایه ای خاص در میانه دیوارهای پروفیل آلومینیوم قرار می گیرد تا مانع از اتلاف انرژی در پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک خواهد شد.
به این قطعه سخت که در میان دیواره پنجره پروفیل دوخته یا به اصطلاح پانچ می شود نوار پلی آمید گفته می شود که دارای مقاومت حرارتی تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد می باشد.
همچنین در میان پروفیل پنجره ترمال بریک جهت آب بند و هوابند شدن کامل از لاستیک های ای پی دی ام (epdm) استفاده می شود. قابل ذکر است لاستیک epdm قوی ترین و مقاوم ترین نوع لاستیک برای استفاده در پنجره ترمال بریک می باشد که بالاترین عمر را در لاستیک های موجود دارا است.
در پنجره آلومینیومی ترمال بریک می بایست از یراق آلات آلومینیومی استاندارد استفاده شود زیرا بهترین حالت در فیتینگ پنجره ساپورت وزن یراق و روان بودن در هنگام باز و بسته شدن حاصل می گردد.از جمله یراق آلات معتبر می توان به یراق Roto ساخت کشور آلمان اشاره کرد.
از جمله خصوصیات پنجره الومینیومی ترمال بریک می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱. استفاده از انواع بازشوها استاندارد همانند : لولایی، کشویی، فولکس واگنی، کلنگی، لیفت اند اسلاید و…
۲. امکان رنگ آمیزی – آنادایز پروفیل با مقاومت و ثبات رنگ و عدم رنگ پریدگی.
۳. امکان ایجاد سختی بر پروفیل آلومینیوم تا ۱۴ وبستر.
۴. ساخت پنجره در طرحها و اشکال مختلف.
۵. قابلیت اجرا انواع شیشه های دوجداره، تک جداره، سه جداره، لمینیت، سکوریت و…
۶. غیرقابل اشتعال