کابین دوش شیشه ای

امروزه درطراحی های جدید و سبک های معماری مدرن دیگر از وان های حمام استفاده نمی شود وفضای اطراف  دوش  را توسط یک کابین شیشه ای می پوشانند که هم  زیبایی بیشتری دارد و هم با توجه به اینکه فضای حمام یک فضای مرطوب است ، نظافت آن بسیار ساده میباشد.

انواع کابین های دوش شیشه ای:

۱- کابین های دوش شیشه ای لولایی:

در این مدل با توجه به فضای موجود و ابعاد کار، بک ضلع را شیشه fix طراحی کرده و ضلع دیگر را شیشه لولایی با استوپ. در این مدل شیشه ها از نوع ۱۰ میل  ساده و یا سند بلاست سکوریت  می باشد.

 

۲- کابین دوش شیشه ای کشویی:

این مدل مناسب ترین مدل و استاندارد ترین مدل جهت کابین دوش می باشد. چون فضای بسیار کمی را اشغال می کند و باز و بسته شدن آن بصورت کاملا روان و ساده صورت می پذیرد.

بر مبنای نوع یراق آلات این مدل به ۲ نوع تقسیم میگردد. مدل اول شامال یراق آلات الومینومی با کاور های استیل و یا طلایی رنگ میباشد و شیشه ۶ میل سکوریت طرح دار یا ساده  که در شکل زیر این نوع کابین دوش دیده میشود. این کابین از قیمت مناسب تری برخوردار میباشد اما از نظر دوام و کیفیت با توجه به میزان رطوبت بالا در فضای حمام از طول عمر و کیفیت پایینی برخوردار است . در این مدل از ریل هاای کشویی معمولی استفاده شده است.

 

در نوع دوم کابین دوش شیشه ای کشویی از یراق آلات تمام استیل (۳۱۶)  و شیشه ۱۰ میل سکوریت ساده و یا طرح دار استفاده میگردد. این نوع کابین دوش در حال حاضر استاندارد ترین کابین دوش میباشد هم از نظر زیبایی و هم از نظر استحکام و ایمنی.  یراق آلات ریلی و یا کشویی این مدل از یراق آلات مخصوص آلمانی میباشد. این نوع کابین دوش در شکل زیر نشان داده شده است.

 

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای:

۱- نظافت بسیار آسان

۲- ایمنی بالا

۳- عدم نفوذ آب و رطوبت به دیگر بخض های حمام

۴- جدا کردن فضای دوش از سایر قسمت های حمام

۵- جلوگیری از اتلاف انرژی

۶- گرم شدن سریع فضای دوش

۷- استفاده بهینه از فضاهای کوچک

۸- سر و لیز نشده سایر قسمت های حمام

 

با توجه به مزایای ذکر شده در بالا در ارتباط با کابین های دوش، امروزه در اغلب کشور های اروپایی بجای وان های جاگیر و اشغال کننده فضا از کابین های مخصوص دوش  و بصورت مسطح نسبت با سایر قسمت های حمام ، استفاده می شود.  بعنی هیچ گونه اختلاف سطحی را در حمام ایجاد نمی کنند. تنها دور فضای دوش را توسط این کابین ها ی شیشه می پوشانند.

مناسب ترین ابعاد جهت نصب کابین های دوش کشویی ابعاد ۱متر در ۱ متر میباشد و ارتقاع بالای ۲.۱۰ ، در این حالت محل ورود کابین در نبش قرار میگیرد. در این مدل تمام اتصالات به دیوار بوده و هیچ گونه اتصالی به سقف ندارد. همچنین جهت سهولت می تواننید یک لبه به ارتفاع ۱۰ سانتی متر و پهنای ۵تا۸ سانتی متر دور تا دور محل نصب کابین دوش موجود باشد.

شرکت فاراد پنجره مبتکر اجرای کابین های دوش  اختصاصی با یراق آلات ریلی مخصوص – ساخت کشور آلمان- و طراحی مدل ورود به کابین ( ورود از نبش) میباشد. جهت کسب اطلاعت بیشتر می توانید با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.