پنجره دو جداره یو پی وی سی فولکس واگنی یا  TILT & SLIDE

 

یکی از زیبا ترین و جالبترین نوع پنجره های دوجداره یو پی وی سی در جهان پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی یا Tilt & Slide می باشد که با توسعه صنعت ساخت و ساز و معماری های نوین طرفداران بیشتری جهت اجرا در ساختمان پیدا گرده است.
کاربری آسان ، آب بندی و هوابندی قوی ، اجرای نماهای بزرگ شیشه دوجداره در پنجره با کمترین تقسیم بندی از جمله خصوصیات پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی است.
در این مقاله قصد داریم شما را با انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی یا Tilt & Slide و خصوصیات و چگونگی کاربری آن آشنا کنیم.

tilt and slide.3

tilt and slide.2

 

کاربری آسان در پنجره دوجداره فولکس واگنی یا Tilt & Slide:


در کشور ما به علت وجود پنجره های آلومنیومی از معماری قدیم تا کنون هنوز بحث کاربری آسان در پنجره ها به صورت سنتی موجود است یعنی اینکه پنجره های کشویی بدون اشغال هیچگونه فضایی باز و بسته می شوند اما مشکل بزرگ گلیه پنجره های کشویی موجود در بازار از انواع و نوع های مختلف بحث آب بند و هوابند نبودن آنهاست یعنی امکان ورود گرد و غبار، سرما و گرما و صدا به داخل واحد مسکونی به طور شدید وجود دارد.
پنجره دو جداره یو پی وی سی فولکس واگنی به علت داشتن مکانیرم ریل بر روی ارتفاع دیواره داخلی فریم مشکل باز و بسته شدن را به طور کامل بر طرف نموده است.
برای بهتر متوجه شدن می توان نحوه باز و بسته شدن پنجره دوجداره  یو پی وی سی  با یراق فولکس واگنی را همچون درب اتوموبیلهای ون دانست یعنی لنگه بازشوی پنجره ابتدا از درگاه خود بیرون آمده سپس بر روی ریلی جدا که بر روی دیواره ارتفاع لنگه ثابت کناری نصب شده است به حرکت در می آید و به سمت دلخواه گه از قبل طراحی شده است حرکت می کند.

 

نوع بازشو فولکسی

آب بندی و هوابندی کامل و قوی پنجره دوجداره فولکس واگنی:


در ساخت پنجره های دوجداره یو پی وی سی با یراق فولکس واگنی از همان نوع پروفیل لولایی یو پی وی سی استفاده می شود که البته می تواند پروفیل سری ۶۰ یا ۷۰ (که در مقالات نیز توضیح داده شده است) و یا از پروفیل درب استفاده شود که قاعدتا این قضیه نیاز به کارشناسی و بررسی محل و اندازه و ابعاد قبل از ساخت را دارد.
در نتیجه به علت وجود لاستیکهای آب بندی میان دو پروفیل یو پی وی سی و مکانیزمهایی که اتصال و فشار آنها را بر یکدیگر بیشتر می کنند به صورت کامل آبند و هوابند می شود و بحث ورود گرد و غبار،سرما گرما و وجود صدا ناشی از از باد (که در پنجره های کشویی بسیار دیده می شود) به طور کامل در این نوع پنجره از بین خواهد رفت.

اجرای نمای شیشه دوجداره با حداکثر اندازه و کمترین تعداد باشو و تقسیم بندی:


یکی از مهمترین مسایل در ساخت یک پنجره دوجداره یو پی وی سی بحث تحمل یراق ناشی از وزن پروفیل بازشو و شیشه دوجداره است که اولا در پنجره لولایی و کشویی عمدتا یراق آلات تحمل وزن لنگه های خیلی بزرگ را ندارند و ثانیا جابجایی و باز و بسته کردن پنجره به علت وزن بسیار زیاد، کاربری آسان آن را از بین می برد.

اما در پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی  مکانیزم و نوع یراق آلات با سیستم کشویی و لولایی کاملا متفاوت است و به طور بهتر می توان گفت سیستم فولکس واگنی یا Tilt & Slide عمدتا جهت ساخت پنجره های خاص با ارتفاع و عرضهای بزرگ با وزنهای زیاد طراحی شده است ( که البته در پنجره های کوچگ برای کاربری آسان قابل استفاده است که در پایین به آن اشاره شده است)

 

قطعات یراق فولکس واگن.2 نقشه قطعات یراق فولکس واگن.1

پنجره دوجداره فولکس واگنی خود دارای سه نوع می باشد:

پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی با یراق مکانیکی
که عمدتا در پنجره های کوچک استفاده می شود که بحث نوع بازشو و بحث عدم اشغال فضا در محل مطرح می باشد لازم به ذکر است که به علت وزن پایین شیشه و لنگه در این پنجره باز و بسته شدن با اعمال نیروی فیریکی کامل توسط شخص صورت می پذیرد.

پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی با یراق نیمه اتومات
این یراق در پنجره و درب های متوسط استفاده می شود و نسبت به یراق مکانیکی روانتر بوده است و اعمال نیروی فیزیکی جهت باز و بسته شدن پنجره یا درب کمتر می باشد.

پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی با یراق فول اتومات
این نوع یراق در اجرای پنجره های فولکس واگنی با ارتفاع و عرض و وزن بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد که عموما شما قادر خواهید بود بیشترین اندازه شیشه ( بهترین ویو ) و کمترین بازشو و تقسیم بندی را در این پنجره مشاهده کنید.
در پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی فول اتومات شما با کمترین فشار فیزکی ممکنه بر روی دستگیره می توانید بزرگترین بازشوها را باز و بسته نمایید بدون هیچگونه محدودیت و یا خطری.
قابل به ذکر است در اجرای پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی می بایست کارشناسی کامل توسط شرکت تولید کننده صورت پذیرد تا بهترین نوع کاربری و اجرا طراحی شده و همچنین مشخص گردد در اجرا می بایست از کدام نوع یراق فولکس واگنی استفاده گردد تا بهترین کاربری حاصل گردد.
شرکت فاراد پنجره در تولید و اجرای پنجره دوجداره UPVC فولکس واگنی خود از معتبرترین یراق آلات فولکس واگنی از جمله ROTO و GU آلمان استفاده می کند که هرکدام از معتبرترین تولید کنندگان اینگونه یراق آلات هستند.
همچنین این شرکت قادر به مشاوره به مشتریان گرامی جهت تولید واجرای پنجره دوجداره یو پی وی سی فولکس واگنی یا Tilt & Slide می باشد.

This Post Has 13 Comments

 1. .nama saz -tehran

  سلام
  خیلی کامل و مفید
  Tankas

 2. vahid

  salam
  kheyli khob bod
  mamnoon az tozihateton

 3. سعید

  سلام
  خیلی توضیحات مفیدی بود
  ممنونم
  قیمت این پنجره ها چقدره??

 4. reza

  Tanks a lot

 5. صالح

  خیلی مفید بود
  ممنونم

 6. بهمن

  سلام
  ممنون بخاطر مطالب مفیدتون

 7. کیوان

  سلام
  خیلی جالب بود…
  ولی فکر کنم این پنجره ها گرونن..

 8. جاوید

  Salam
  Kjeyli alii
  Mamnun

 9. احمدعلی حبیبی

  ۶عدد دریچه دوجداره ثابت با ابعاد۲۵۰عرض×۲۰۰طول
  ویک پنجره ۳۰۰عرض ×۲۰۰طول دارم.
  فرام با قوطی ۷×۷ساخته شده.
  راهنمایی میخوام.
  چه کمکی میتونید بکنید .
  ممنون

 10. ناصر

  ممنون از راهنمایی کاملتون موفق باشید

 11. کیانوش شاکریان

  سلام اگه ممکنه خواهش میکنم نقشه طریقه نصب یراق فولکس واگنی رابرای من بفرستید متشکرم

 12. حسین صادقی

  سلام خسته نباشید قیمت پنجره فولکس واگنی در حدود ۳متر در ۳متر به تعداد حداقل ۶ عدد با هزینه حمل تا شهرستان دماوند ممنون از همکاریتان

 13. محمد

  ممنون عالی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.