نحوه محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و عوامل تاثیرگذار بر آن:

در این نوشته سعی بر این است که به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک بپردازیم:

یک پنجره آلومینیومی ترمال بریک تشکیل شده است از : ۱- پروفیل آلومینیوم آنادایز شده یا دکوراتیو و یا رنگ پودری شده. ۲- یراق آلات و متعلقات آن ۴- پلی آمید جهت ترمال بریک کردن پروفیل آلومینیوم ۵- لاستیک های epdm جهت آب بندی و هوابندی ۶- شیشه دوجداره.  پس جهت محاسبه قیمت یک پنجره آلومینوم باید هزینه تمام قسمت ها جداگانه محاسبه و بعلاوه عدد مریوط به هزینه تولید گردد. 

قیمت پنجره آلومینومی ترمال بریک 1

هزینه مربوط به پروفیل آلومینوم: هزینه پروفیل آلومینوم بر مبنای وزن محاسبه می گردد. ایی پروفیل می تواند با پلی آمید باشد و یا پلی آمید بصورت جداگانه محاسبه گردد ولی عمدتا عنوان می شود که پروفیل آلومینوم ترمال بریک با پلی آمید ۱۴ مثلا هر کیلو x تومان. قابل ذکر است که جهت محاسبه قیمت پروفیل مصرفی یک پنجره آلومینوم ترمال بریک باید تعداد شاخه مصرفی را محاسبه کرد یعنی پرت و یا همان ضایعات را هم در نظر گرفت. پروفیل آلومینوم ترمال بریک آنادایز شده هر کیلو یک قیمت دارد و پروفیل آلومینوم ترمال بریک شده رنگ پودری الکترو استاتیک و یا دکورال نیز یک قیمت دارد پس باید در نظر گرفت که قیمت یک کیلو گرم آنها با  هم متفاوت است. به این صورت می توان قیمت پروفیل مصرفی جهت تولید یک پنجره آلومینومی ترمال بریک را محاسبه کرد.

هزینه مربوط به یراق آلات: قیمت یراق الات در پنجره ترمال بریک آلومینومی بر اساس ارتفاع ، عرض و وزن لنگه بازشو متفاوت می باشد. با مشخص شدن عرض و ارتفاع و وزن لنگه بازشو می توان از نطر فنی یراق مناسب را جهت آن پنجره در نظر گرفت. یراق آلات در ۲ مدل آلمان و ترک موجود می باشد. پیشتهاد می شود قیل از انتخاب یراق حتما محاسبات مربوط به وزن لنگه انجام شده باشد.

هزینه مربوط به پلی آمید:

هزینه مربوط به پلی آمید را هم می توان جداگانه محاسبه کرد و هم می توان در هر کیلو گرم پروفیل آلومینوم در قسمت مربوط به محاسبه هزینه پروفیل آلومینوم محاسبه کرد. بسته به نوع و ضخامت پلی امید، قیمت آن متفاوت می باشد. پلی آمید نقش اساسی و اصلی را در عایق کردن پنجره آلومینومی دارا می باشد. در واقع پلی آمید ارتباط رسانایی چدار خارچی فریم آلومینیوم پنجره را با جدار داخل قطع می کند.تیغه پلی آمید توسط ماشین آلات مخصوص در بین پروفیل آلومینوم دوخته می شود. قیمت پلی آمید بر اساس ضخامت و نوع آن متفاوت می باشد که بر اساس واحد کیلوگرم محاسبه می گردد. هر چقد ضخامت تیغه پلی آمید بیشتر باشد پنجره آلومینومی ترمال بریک عملکرد حرارتی بهتری از خود نشان خواهد داد و عایق تر است.

dddddddd

هزینه مربوط به لاستیک های epdm جهت آب بندی و هوابندی:

لاستیک های آب بندی و هوابندی در پنجره آلومینیومی ترمال بریک عملکردی همانند لاستیک های درب یحچال را دارند همانطور که اگر لاستیک درب یخچال عملکرد خوبی نداشته باشد و باعث هدر رفتن سرما و نفوظ گرما می شود ، در پنجره آلومینومی ترمال بریک هم بدین صورت است که اگر لاستیک های نصب شده روی لنگه و فریم از نوع مرغوب و epdm نباشند پنجره آلومینومی ترمال بریک در هنگام بسته بودن عملکرد عایقی را از خود نشان نمی دهد و سوز و سرما و گرد و غبار از درز های بین بازشو و فریم به داخل نقوذ می کند. بهتر است لاستیک فقط از حنس epdm باشد و لاستیک باشد نه pvc فقط در همین صورت است که در برابر تغیرات دما در سرما و گرما مقاوم خواهد ماند و تکه تکه نخواهد شد.  هزینه لاستیک نیز بر اساس واحد وزن محاسبه می گردد.

شیشه دوجداره 333

هزینه مربوط به شیشه دوجداره: 

یکی دیگر از هزینه ها اصلی و عوامل تاثیرگذار بر قیمت پنجره آلومینویم ترمال بریک هزینه مربوط به شیشه دوجداره صنعتی می باشد که بصورت متر مربع می باشد. قیمت شیشه دوجداره با توچه به نوع شیشه و ضخامت لایه داخلی و خارجی و تولید صنعتی و غیر صنعتی و از همه مهمتر نوع چسب اولیه و ثانویه آب بندی ، متفاوت می باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که جهت پنجره آلومینوم ترمال بریک که هزینه های زیادی بر روی آن انجام شده است که عایق حرارات و صدا گردد، حتما حتما از شیشه دوچداره صنعتی بهمراه تزریق استاندارد گاز آرگون استفاده شود. با توجه به اینکه شیشه ۸۰ درصد یک پنجره را تشکیل می دهد لذا در انتخاب نوع عایق آن باید دفت فراوان به خرج داد.

 

با توجه به موارد یاد شده به راحتی می توان قیمت یک پنچره آلومینومی ترمال بریک را با ابعاد مشخص محاسبه کرد. مهمترین عامل تاثیر کذار بر روی قیمت پنجره آلومینومی ترمال بریک وزن آلومینوم مصرفی با نوع رنگ خاص و قیمت یراق الات مورد استفاده م باشد. قایل ذکر است که جهت سهولت و درک بهتر مشتری جهت تخمین و برآورد هزینه ، قیمت محاسبه شده تقسیم بر متراژ شده و قیمت بر اساس هر متر مربع در پیش فاکتور اعلام می گردد.

به موارد فوق هزینه تولید و نصب نیز باید اضافه گردد. هزینه تولید بر اساس هر کیلو گرم پروفیل آلومینوم مصرفی محاسبه می گردد و هزینه نصب نیز بر اساس هر متربع پنجره محاسبه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد فنی مهندس فروش به شماره ۲۲۸۹۵۳۳۴ تماس حاصل فرمایید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.