شیشه دوجداره در پنجره دو جداره upvc

شیشه دوجداره 7

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در عملکرد پنجره دوجداره کاملا عایق، انتخاب نوع شیشه مناسب میباشد.
بسته به هدف شما برای استفاده از پنجره دوجداره upvc، نوع شیشه دوجداره ای که استفاده میکنید تغییر می یابد.
به طور کلی ۳ فاکتور اساسی برای انتخاب شیشه دوجداره مناسب را باید مد نظر قرار داد:
۱ – عایق حرارتی
۲ – عایق صوتی
۳- میزان عبور نور خورشید و رنگ شیشه
————————————————

۱ – عایق حرارتی شیشه دوجداره:
همانطور که در مقالات قبلی موجود در سایت در مورد ساختار شیشه توضیح داده شد، شیشه های دوجداره از سه قسمت که دو عدد شیشه های تک جداره و یک اسپیسر میان این دو شیشه می باشد تشکیل شده است.
در صورتی که عایق حرارتی مناسبی می خواهید هر چه شیشه دارای ضخامت کمتری باشد و اسپیسر بیشتر باشد مناسب تر است و هر چه ضخامت شیشه بیشتر شود و اسپیسر کمتر، عایق حرارتی ضعیف تری خواهیم داشت مثل شیشه ۴+۱۰+۴ که عایق حرارتی قوی و ۶+۶+۶ عایق ضعیف تر حرارتی می باشد. ولی این به آن معنا نیست که شیشه ۶+۶+۶ عایق حرارتی نباشد بلکه نسبت به شیشه ۴+۱۰+۴ درصدی ضعیف تر میباشد. همچنین میتوان با انتخاب نوع شیشه عایق حرارتی را خیلی بیشتر از اینها تقویت کرد، بعنوان مثال اگر در ساختار شیشه دوجداره یکی از تک جداره ها از شیشه لوئی یل سان انرژی استفاده شود کل ساختار شیشه دوجداره عملکرد بسیار قوی از نظر عایق حرارتی پیدا خواهد کرد. ( مراجعه گردد به مقاله شیشه های لوئی و سان انرژی)

۲- عایق صوتی شیشه دوجداره:
در صورتی که میخواهید عایق صدای بسیار قوی داشته باشید باید ضخامت شیشه ها افزایش یابد تا صوت که یک نوع موج می باشد با برخورد به شیشه های ضخیم بیشتر شکست شود و عایق صوتی مناسبی را برای شما فراهم نماید. بهترین عملکرد شیشه دوجداره از جهت عایق صوتی زمانی است که یکی از جداره های شیشه، لمینیت با pvb عایق صوت باشد.

۳ – میزان عبور نور خورشید و رنگ شیشه
فاکتور دوم در انتخاب شیشه مناسب ، رنگ و نوع ظاهر شیشه میباشد.
این فاکتور بسته به سلیقه شما و معماری و طراحی ساختما شما متغیر می باشد.
برای هماهنگی با نوع معماری ساختمان میتوان از انواع شیشه های رنگی موجود در بازار استفاده کرد.
اگر عبور نور برایتان بسیار مهم می باشد از شیشه های clear یا شفاف و یا همان شیشه های ساده استفاده کنید.
اگر می خواهید در روز داخل ساختمان دید نداشته باشد از شیشه های رفلکس استفاده نمایید.
در شیشه های رفلکس در روز از بیرون، داخل ساختمان به هیچ وجه قابل رویت نبوده و در شب کاملا برعکس میشود.
نوع دیگر شیشه های رفلکس سوپرسیلور (فقط رنگ نقره ای) میباشد که ویژگی منحصر به فرد آن برای فضاهای کم نور می باشد که ۱۰۰% نور خورشید را به فضای داخل هدایت میکند و از نرسیدن نور خورشید به داخل منزل جلوگیری به عمل می آورد.

This Post Has 4 Comments

 1. ناشناس

  آیا از شیشه دوجداره در پنجره های آلومینیومی نیز می توان استفاده کرد؟

  1. farad

   فرق نمی کند ، چه پنحره دوجداره از جنس upvc باشد یا آلومینیوم ، در هر دو می توان از شیشه دوجداره استفاده کرد اما در پنجره دوجداره از جنس upvc عایق تر از پنجره دوجداره از جنس آلومینیوم است.

 2. ناشناس

  سلام
  لطفا بفرمایید برای استفاده از شیشه های دوجداره در پنجره های upvc استاندارد خاصی هست ؟ و یا نه با توجه به نیاز و سلیقه شخصی می توان انتخاب کرد؟
  با تشکر

  1. فاراد پنجره

   باسلام
   بسته به نیاز مشتری و موقعیت محل نصب پنجره دوجداره، شیشه دوجداره مناسب طراحی می گردد. بعنوان مثال جهت واحد های مسکونی همجوار با بزرگراه ها حتما باید از پروفیل سری ۷۰ ویستابست یراق دوجالته roto آلمان و شیشه سه جداره یکجدار لمینیت با pvb به ضخامت ۱/۳۸ میلی متر استفاده کرد. طراحی نوع شیشه در پایین آوردن الودگی های صوتی و عایق بودن در برابر گرما و سرما بسیار مهم می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.