چرایی و چگونگی تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دو جداره :

قبل از ارائه جزئیات طرح تعویض پنجره قدیمی با پنجره های دو جداره یو پی وی سی UPVC ، لازم است که به چند موضوع مهم توجه گردد.
سرانه مصرف انرژی در هر متر مربع از ساختمان ها در ایران ۴ تا ۵ برابر اتحادیه اروپا می باشد.
این فاصله ی زیاد یعنی جا برای کاهش ۸۰درصدی مصرف انرژی در ساختمان ها ، و نباید کاهش مصرف ۵ تا ۱۰درصد را ایده آل و سقف انتظار دانست.
بزای اطمینان ، نمونه ساختمانهایی وجوددارد که مصرف گاز در آنها یک دهم ساختمان های مشابه در همان شهر و اقلیم است .
شاید تصور مصرف ۹۰درصد کمتر سخت و غیر ممکن باشد ، اما واقیت دارد.
در این میان ۴۰% کاهش مصرف را باید در کیفیت پنجره های ساختمان ۳۰% کاهش مصرف را باید در وسایل و سیستم های حرارتی گاز سوز مورد استفاده در ساختمان ها ، و ۱۰% کاهش مصرف را باید در تغییر رفتار مصرف و پوشش و لباس مردم و یا به اصطلاح فرهنگ سازی جستجو کرد.

تعویض پنجرهچرا تعویض پنجره ؟

متوسط مصرف گاز در یک خانوار ۴نفری در یک واحد مسکونی ۱۵۰ متری درهر ماه حدود ۳۵۰ متر مکعب می باشد . باتوجه به نرخ هر متر مکعب گاز در سال ۹۳ در زمستان و در تابستان میزان پرداختی این خانوار عبارت است از :
۲۹.۰۵۰ = ۸۳ *۳۵۰ تابستان
(تومان به ازای هر ماه) (تومان) (متر مکعب)
۴۶.۵۵۰= ۱۳۳ * ۳۵۰ زمستان
با توجه به مطالب ذکر شده ، با تعویض پنجره  قدیمی همین واحد ۱۵۰ متر مربعی با پنجره های دوجداره عایق یو پی وی سی UPVC میزان مصرف گاز آنها ۴۰% در هر متر مکعب کاهش می یابد و میزان پرداختی همان خانوار با پنجره ی دوجداره یو پی وی سی عبارت است از :
۱۷.۴۳۰ = ۸۳ * (متر مکعب گاز مصرفی) ۲۱۰ تابستان
(تومان پرداختی) (تومان)
۲۷.۹۳۰ = ۱۳۳ * (مترمکعب گاز مصرفی)۲۱۰ زمستان
با کمی تأمل به ارقام بالا به سادگی به ابن موضوع دست خواهید یافت که میزان پرداختی همان واحد ۱۵۰ متر مربعی با تعویض پنجره قدیمی با عایق دوجداره یو پی وی سی UPVC به میزان ۴۰% کاهش خواهد یافت.
شما نیز می توانید با محاسبات بالا میزان کاهش پرداختی خود را بابت بهای گاز مصرفی در صورت تعویض پنجره های دو جداره یو پی وی سی UPVC به سادگی محاسبه کنید.
در واقع شما با انجام هزینه ای پنجره های خود را تعویض و عایق می نمایید که این هزینه ظرف اندک زمانی بازگشت خواهد شد و علاوه بر بازگشت و در آوردن هزینه ی خود ، باعث پرداخت هزینه های گزاف در ارتباط با گاز مصرفی خود نمی باشید، و از همه مهم تر نقش بسیار مهمی را در حفظ منابع و ذخایر انرژی های برگشت ناپذیر جهت نسل ها و مردمان آینده ایفا کرده اید.
کاهش پرداختی شما جهت مصرف گاز تنها یکی از مزایای تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره یو پی وی سی UPVC می باشد، عایق صوت ، جلوگیری از نفوذ ۱۰۰% گرد و غبار به محیط داخل و طول عمر بالا از دیگر ویژگی های این نوع پنجره ها می باشد.

تعویض پنجرهچگونگی تعویض پنجره:

تعویض پنجره قدیمی با پنجره های عایق دو جداره یو پی وی سی UPVC به سادگی و بدون تخریب و در کمترین زمان صورت می پذیرد.
مشتریان و مصرف کنندگان عزیز جهت دستیابی به موارد گفته شده در بخش چرایی تعویض؟ باید در انتخاب پنجره ی خود دقت فرمایید و حتماً موارد ذیل را در انتخاب پنجره ی یوپی وی سی UPVC رعایت نمایید در غیر این صورت نه تنها به اهداف کاهش هزینه ها ، آلودگی های صوتی ، آلاینده ها و ذرات گرد و غبار دست نخواهید یافت بلکه هزینه ی اضافی نیز بابت تعویض پنجره های خود پرداخت کرده اید و هرگز به اهداف گفته شده ، دست نخواهید یافت.
موارد مهمی که مشتریان عزیز باید در انتخاب پنجره ی یو پی وی سی خود رعایت نمایند :
۱) انتخاب نوع یو پی وی سی UPVC :
پروفیل یو پی وی سی UPVC حتماً باید جهت شرایط آب و هوایی ایران ساخته شده باشد و استاندارد RAL آلمان و گواهینامه ی صنعت ساختمان را داشته باشد ، در غیر این صورت در برابر تابش نور خورشید و سرد و گرم شدن دچار ترک خوردگی و تغییر رنگ می گردد . پیشنهاد شرکت فارادپنجره پروفیل یوپی وی سی UPVCویستا بست می باشد .
۲) انتخاب نوع یراق آلات :
یراق آلات پنجره های یو پی وی سی UPVC علاوه بر نوع عمل کرد آنها در تنوع بازشو ها ، نقش مهمی را در عایق کردن پنجره ایفا می کنند. پیشنهاد شرکت فارادپنجره در یراق آلات آلمان Roto و در یراق آلات ترک VHS می باشد.
۳) انتخاب تولید کننده ی خوب :
یکی از مهمتریت عوامل در انتخاب یک پنجره ی کاملاً عایق یو پی وی سی UPVC انتخاب یک شرکت تولید کننده ی پنجره ی یو پی وی سی UPVC میباشد. ساده ترین راه ، مراجعه و بازدید از پروژه های انجام گرفته توسط آن شرکت می باشد. اینکه داخل پنجره ی شما چه گالوانیزه و چه لاستیک آب بندی و از چه ضخـامت و چه جنسی استفاده می شود ، همگی به نوع شرکت تولید کننده ی در وپنجره دو جداره یو پی وی سی UPVC بر می گردد. حتماً از کارخانه بازدید نمایید.
۴) نوع شیشه دوجداره :
۷۰% پنجره شما را شیشه دوجداره تشکیل می دهد، پس حتماً از شیشه دوجداره ی استاندارد همراه با تزریق گاز آرگـون و عایق بندی توسط چسب اولیـه و ثانـویه استفاده نمایید .
جهت اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات موجود در سایت مراجعه فرمایید.
۵) نصب صحیح پنجره ی شما :
آخرین مرحله و مهمترین مرحله ، مرحله ی نصب می باشد که باید به صورت استاندارد و با رعایت بادخور های استاندارد عمل نصب صورت پذیرد .
جهت اطلاع بیشتر می توانید به مقاله ی شیوه ی صحیح نصب پنجره های یو پی وی سی UPVC مراجعه فرمایید.
با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله امید این می رود که شرکت فاراد پنجره تولید کننده ی پنجره های یو پی وی سی UPVC توانسته باشد نقش خود را در کاهش مصرف انرژی های برگشت ناپذیر ایفا و مشتریان و مصرف کنندگان عزیز در انتخاب یک پنجره ی دو جداره یو پی وی سی UPVC مناسب راهنمایی کرده باشد .

تعویض پنجره های قدیمی

This Post Has One Comment

  1. farad

    آیا واقعا ۴٠ درصد هزینه گاز کاهش می یابد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.